21 lutego 2013

Trendy 2013 w dekoracjach kwiatowych

Rozpoczyna się sezon ślubny 2013, a wraz z nim plany, jak zaaranżować nasz ślub, jakie dekoracje wybrać, na który kolor czy motyw się zdecydować?

Weddnig plannerzy, magazyny ślubne, projektanci podsuwają nam pomysły i wskazują jakie będą panować trendy w dekoracjach kwiatowych 2013 roku. Pamiętać przy tym należy, że to nie wytyczne, a inspiracje i podpowiedzi, bo nie to, co modne, a to co się nam podoba powinno dominować podczas ślubu i wesela. 

Wśród wskazywanych na ten rok trendów w kwiatach, stylach i motywach, wyróżnić można kilka, które tu pokrótce zostaną przedstawione. Decydując się na jeden styl warto pamiętać, że bardzo modna jest, i wciąż będzie, stylizowana oprawa kwiatowa, nawiązująca do konkretnych motywów, czy związana na przykład z zainteresowaniami obojga narzeczonych. Wtedy dekoracje wykonuje się kompleksowo, począwszy od zaproszeń, poprzez winietki, menu, tablicę gości, podarunki dla zaproszonych, a także kosze dla rodziców oraz kwiatowe dekoracje na stoły, wejście, bar czy taras.Tu również dobieramy kolorystykę ściśle związaną z bukietem panny młodej. Kwiaty w kościele i na sali nie muszą być dokładnie takie same jak w bukiecie ślubnym, ale powinny nawiązywać do niego kolorystycznie.

Zdecydowane kolory

Świeże kolory to główny trend tego roku. Czerwień, fuksja i róż stworzą niepowtarzalną, ślubną kompozycję, a miętowa zieleń nada dekoracjom przyjemnego charakteru. W tym roku hitem będzie także karmel – ciepły i stonowany kolor, który doskonale sprawdzi się zarówno w strojach Młodej Pary jak i w ślubnych stylizacjach. Biel dobrze komponuje się z mocnymi kolorami. Można wybrać jeden, który będzie motywem przewodnim, bądź połączyć dwa-trzy mocne kolory, które będą współgrać ze sobą.

Fot. Kukla Decor

Vintage i lata 20.

Moda sprzed lat powróciła w wielkim stylu. Zarówno w modzie, jak i muzyce, wystroju wnętrz czy wizażu. Nie jest to wierne kopiowane, ale raczej nadawanie współczesnym przedmiotom charakteru poprzez dowoływanie się do dawnych czasów... Groszki, koronki, kokardy i przedmioty stylizowane na właśnie wyciągnięte z maszyny czasu. Vintage nie jest niczym nowym w branży ślubnej. Od kilku lat widać znaczne zainteresowanie przeszłością, np. Panny Młode chcą upodobnić się do swoich mam w dniu ich ślubu, królują koronki a odchodzi się od rozłożystych księżniczek. W roku 2013 pójdziemy krok dalej – zainteresowanie latami 20. będzie większe niż kiedykolwiek! Sesję narzeczeńską stylizować można na okres dwudziestolecia międzywojennego, na weselu towarzyszyć nam mogą utwory Mieczysława Fogga i Luisa Amstrong’a, Na takich ślubach nie zabraknie stylu i elegancji- dbałość o wszystkie szczegóły będzie tutaj kluczowa.

Lata 1920 inspirują - nadal króluje vintage. Photo by Michael Segal via theknot
1920, inspiracje ślubne vintage. Źródło: TresSugar

Fot. Ruche Brida


zdjęcia: Internet

Kolory tęczy

Jeżeli przy nadawaniu motywu przewodniego swojej uroczystości nie chcecie ograniczać się tylko do jednego koloru, pomyślcie o modnych zestawieniach kolorystycznych, bądź całkowicie szalonym – ślubie w kolorach tęczy! Niezwykle pozytywny i radosny trend, który można ukazać w niemal każdym detalu ślubnym. Niezależnie od tego, czy lubicie intensywne, czy stonowane kolory, tęczowy trend ślubny 2013 sprawdzi się idealnie – zestawione ze sobą intensywne barwy, bądź delikatnie cieniowany ślub ombre. Jeżeli chodzi o ombre to motyw ten sprawdza się świetnie również w bukietach. W tym celu należy wybrać jeden kolor, bądź kolory leżące obok siebie na palecie barw. Kwiaty układane są od najciemniejszych do najjaśniejszych.

 
trendy ślubne 2013
Tęczowe detale ślubne via burnettsboards.com
Tęczowy tort ślubny via onewed.com
Ślub w kolorach tęczy via Green Wedding Shoes

kolorowe bukiety
Kolorowe bukiety Panny Młodej i druhen, źródło: Petal Pushers Event Floral Design

Fot. magnifiqueboutique.blogspot.com.au, blovedweddings.com, bijou-bride.com, whitesage.iemagnifiqueboutique.blogspot.com.au


Czerwony ombre bukiet ślubny Źródło: Martha Stewart Weddings


źródło: Internet 


Kolor miętowy

Kolor miętowy zdobył serca kobiet wkraczając w świat mody. W roku 2013 ujrzymy go także w dekoracji ślubnej, strojach młodej pary, w menu weselnym, itp. Miętowa zieleń jest kolorem bardzo świeżym, modnym. Pięknie komponuje się z kolorem łososiowym i brzoskwiniowym. Najbardziej jednak popularne nadal pozostanie połączenie koloru miętowego z bielą.
Miętowe bukiety ślubne to inspiracja nie tylko piękna ale i naturalna – mięta jako element bukietu ślubnego.


Kolor miętowy kolorem przewodnim ślubu via Intertwined Events

Nature-Inspired Bouquet with Mint Green. Photo by Andrew Thomas Lee
Miętowe sukienki i bukiety inspirowane naturą. Fot. Wedding Bee
Miętowe sukienki druhen i biało - zielone bukiety. Fot. Lovella Bridal


Materiały pochodzą ze stron: www.zankyou.pl, magazynu Bridelle 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz